نمایشگاه‌ بازرگانی صبا ، به نوعی از نمایشگاه‌ها گفته می‌شود در هر جایی که شرکت های فعال در زمینه های خاص مانند تجارت، بازرگانی و فناوری، آخرین فناوری ها، تکنیک ها، محصولات، کالاها و خدمات خود را به شرکت ها و مهمانان مختلف هدیه دهند. همچنین با برگزاری نمایشگاه‌های تجاری، شرکت‌ها آخرین اخبار و فناوری‌های رقبا را مطالعه می‌کنند که بر سیاست‌های رقابتی و روش‌های مدیریت آتی شرکت کنترل داشته باشد. معمولاً رویدادهای تجاری امکان حضور نمایندگان شرکت، مشاوران در حوزه مربوطه و خبرنگاران رسانه ها را فراهم می کند. در واقع، نه مانند نمایشگاه های عمومی، به نظر می رسد اکثر مردم و مشتریان اجازه حضور در این نمایشگاه ها را ندارند. بر اساس این سیاست هلدینگ، معاملات صادقانه یا رویدادها به 3 دسته تقسیم می شوند: نمایشگاه عمومی تجاری، تجارت تخصصی صادقانه و تجارت تلفیقی صادقانه. در ادامه مقاله سعی شده است اطلاعاتی در مورد همکاری در نمایشگاه ها، افزایش بهره وری و دستیابی به اهداف نمایشگاهی در اختیار شما قرار دهیم.

اهمیت نمایشگاه بازرگانی

نمایشگاه های تجاری اغلب به عنوان بستری برای تبادل اطلاعات در مقیاس ملی و درجه سانتیگراد مشخص می شوند. اهمیت این پلتفرم به سادگی یک ابزار بازاریابی صادراتی است. در این قسمت از مقاله، ما تمایل داریم که مهمترین موهبت های ضروری این نوع نمایشگاه ها را بررسی کنیم.

انواع نمایشگاه‌های بازرگانی

بر اساس تعریف جهانی از ترویج صادرات، نمایشگاه های تجاری به کلاس های کاملاً متفاوتی تقسیم می شوند. بر اساس این طبقه بندی، {انواع|انواع|طبقات} واحد محوطه نمایشگاه های تجاری از نظر نوع تعطیلات به دو دسته نمایشگاه های عمومی و تخصصی تقسیم می شود.

واحد حوزه نمایشگاه های تجاری از نظر تعداد و تنوع بازدید به سه کلاس نمایشگاه های ملی، منطقه ای و بین المللی تقسیم می شود. نمایشگاه ها حتی می توانند از نظر زمان شما تقسیم شوند. نمایشگاه رویدادهای خاص یا واحد منطقه نمایشگاه دائمی از این نوع بخش.

زمانی که تصمیم می گیرید در یک نمایشگاه شرکت کنید یا نه، می خواهید دریابید که کدام نوع نمایشگاه برای شرکت و کالای شما مناسب تر است. اگر کالای مشتری واحد منطقه کالای شماست و مایلید در مورد کالای خود بازخورد مشتری را بخواهید، یک نمایشگاه عمومی می تواند موثرترین جایگزین برای شما باشد.

از طرف دیگر، اگر واحد تجاری شما عناصر تخصصی یا ابزاری فناوری محور است، نمایشگاه تخصصی کاردانی پرستاری شاید برای برآورده کردن خواسته های شما بسیار مناسب باشد. همچنین، اگر می خواهید تجارت خود را به سطح بین المللی گسترش دهید، تجارت جهانی صادقانه را انتخاب خواهید کرد.

۳ نکته مهم در خصوص نمایشگاه‌های بازرگانی

تصمیم‌ گیری برای شرکت در نمایشگاه می‌تواند از نظر مالی، نیروی انسانی و زمان، هزینه قابل توجهی را برای شرکت در بر داشته باشد. برنامه ‌ریزی استراتژیک و توجه به چند نکته بسیار مهم، موجب حضور موفق در نمایشگاه می‌گردد. در ادامه مقاله ۳ نکته مهم در خصوص شرکت در رویدادهای نمایشگاهی در اختیار شما قرار داده می‌شود. همراه ما باشید.

تعیین اهداف شرکت در نمایشگاه

قبل از همکاری در نمایشگاه ها، باید هدف گذاری خاصی را برای شرکت در این رویدادها انجام دهید. در واقع، شما باید بدانید که چه اهدافی را دنبال می کنید، جمعیت ریاضی کاربردی مشتریان شما چقدر است؟ آیا این روش برای توسعه روابط شما با مشتریان مناسب است؟

چه محصول یا خدماتی ارائه می شود؟ چه ترتیبی برای تبلیغات دارید؟ که می توانید از تکنیک های انگ زدن استفاده کنید؟ و سوالاتی مانند این ممکن است به شما کمک کند تا هدف همکاری در نمایشگاه را تأیید کنید.

تعیین مختصات بازار هدف

شما باید نمایشگاهی را انتخاب کنید که ممکن است ساده ترین سرمایه گذاری را برای کسب و کار شما داشته باشد. برای دستیابی به این هدف، لازم است در نمایشگاه AN که به بهترین وجه مخاطبان شما را هدف قرار می دهد، مستقر شوید.

همچنین، نمایشگاهی که انتخاب می کنید باید با اهداف شرکت شما مطابقت داشته باشد. در واقع، شما باید بررسی کنید که اهداف نمایشگاه های تجاری متنوع و آژانس ملل متحد مخاطبان نمایشگاه انتخابی چیست؟

تعیین مخاطب هدف

به طور کلی مراجعین به نمایشگاه‌ها به ۳ گروه تامین‌کنندگان، عرضه‌کنندگان و مصرف کنندگان تقسیم می‌شوند. جامعه هدف شما کدام یک از این گروه‌ها است؟ باید تعیین کنید کدام مخاطب می‌تواند برای برنامه بازاریابی شما بهترین باشد. اگر می‌خواهید چندین مخاطب را هدف قرار دهید، مطمئن شوید که اطلاعات مناسبی برای رفع نیازهای هر یک از آن‌ها دارید.

 

۳ نکته مهم افزایش بهره‌وری شرکت در نمایشگاه‌های بازرگانی

چندین روش و تکنیک برای افزایش بهره وری از حضور در نمایشگاه ها وجود دارد. در ادامه مقاله سه جزییات برای افزایش بهره وری شرکت در نمایشگاه های بازرگانی ارائه شده است که می تواند مخاطبان شما را شگفت زده کند.

  1. گسترش شبکه های اجتماعی

اینستاگرام، لینکدین، پینترست، یوتیوب و شبکه های اجتماعی جایگزین ابزارهای شگفت انگیزی را در زمینه انگ و تبلیغات، به ویژه تبلیغات نمایشگاهی به شما ارائه می دهند.

  1. ایجاد جذابیت و هیجان بصری برای غرفه

استفاده از سبک ظاهری زیبا و منطبق با ساختار شرکت و محصول، استفاده از تجهیزاتی مانند نمایش های تعاملی و همچنین نمایش تبلیغات گرافیکی با کیفیت، استفاده از بروشورها و کاتالوگ های محصولات و خدمات، راه اندازی مسابقات و قرعه کشی و مواردی از این دست ممکن است نظر مخاطب را به خود جلب کند. موثر باشد در واقع، استفاده از ادبیات تبلیغاتی غنی بسیار مهم است.

  1. تکنیک های تعامل قربانی با مخاطبین

همه چیز با یک تأیید گرما دوستانه یا پرسیدن یک موضوع آغاز می شود. علاوه بر مراقبت کلامی، ارتباط بصری غالب نیز برای تعیین یک رابطه مناسب با مخاطب مهم است.

با مهمانان گپ بزنید و تصمیم بگیرید که طرف کسب و کار شما در مورد آن بیشتر کنجکاو هستند (به رفتار و گفتار مخاطبان خود توجه کنید). در عین عدم اعمال فشار و تحمیل نظرات، راه‌حل‌های مناسب برای پرسش‌ها و خواسته‌های بازدیدکنندگان ارائه دهید.

مشاوره تخصصی حوزه نمایشگاهی شرکت بازرگانی صبا

استفاده از تکنیک‌های روز تبلیغاتی در تحقق اهداف نمایشگاهی شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است. این تخصص در کنار تجربه موفق، شما را جهت حضوری موفق در نمایشگاه آماده می‌کند. شرکت بازرگانی صبا با سال‌ها تجربه در حوزه تجارت بین‌الملل، خدمات مشاوره تخصصی ارائه می‌دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره جهت حضور در نمایشگاه‌ها، با کارشناسان شرکت بازرگانی صبا تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *