شناسنامه چیست و چه کاربردی دارد؟ راه دریافت کارت ویزیت شرایط اخذ کارت بازرگانی چیست؟ اینها سوالاتی هستند که در ذهن افراد شیفته تجارت مطرح می شود. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی دارای شناسنامه مجاز به فعالیت در حوزه تجارت بین المللی می باشند. در واقع این کارت ممکن است مجوز فعالیت در حوزه صادرات و  واردات کالا باشد. بر این اساس و طبق قوانین و قوانین گمرک جمهوری اسلامی ایران، دریافت کارت آگهی برای واردات و صادرات محصولات ممکن است در اولویت قرار گیرد.

بازرگانی نیز مانند هر حوزه جایگزین باید مجوزهای ویژه دریافت کند. لازم است افرادی که صادرات و واردات دارند شناسنامه داشته باشند. همچنین علاوه بر کسب اطلاعات در مورد شرایط اخذ شناسنامه، حتی باید اطلاعات مورد نیاز در خصوص مشکلات مربوط به بستن آن را نیز داشته باشند. به عنوان مثال، مواردی مانند شناسنامه موقت، نوع شناسایی و تمدید کارت شناسایی معقول در تجارت مهم هستند.

تجار، بازرگانان و هر یک از فعالان تجارت بین‌الملل باید برای ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، واردات، صادرات و هر مراحل تجارت  کارت شناسایی داشته باشند. بنابراین تنها بازرگانان نمایندگی سازمان ملل این کارت را دارند که مجاز به ورود و صادرات محصول هستند. بهتر است درک کنیم که وزارت بازرگانی، معدن و تجارت همان نهادی است که کارت صنعتی را با مشکل مواجه می کند. این کارت در هر دو صورت حقیقی و حقوقی صادر می شود. مراحل دریافت کارت قانونی بسیار دشوارتر از پرونده 64000 دلاری است. این 2 کارت جدا از محصول دقیق، تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. در ادامه مقاله، راه های دریافت، نکات، مزایا، راه تمدید و چند اطلاعات جایگزین در مورد کارت شناسایی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند 

از جمله محصولات تولیدی در حوزه تجارت و بازرگانی می‌توان به سیستم یکپارچه کارت خوب اشاره کرد. این تکنیک با توافق بین وزارت بازرگانی، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و در نتیجه اتاق تعاون مرکزی به رسمیت شناخته شد و مورد بهره برداری قرار گرفت. این تکنیک با هدف تسهیل امور مربوط به کارت و ارائه خدمات متصل به تجار و بازرگانان ایجاد شده است.

در سال‌های اخیر طبق بخشنامه سازمان توسعه تجارت ایران به شماره 99/100/13483، شروع فرآیند درخواست صدور کارت بازرگانی و یا تمدید آن، در آدرس ntsw.ir انجام می‌شود؛ و ادامه این فرآیند در سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند انجام می‌گردد.

 

در سال‌های اخیر طبق بخشنامه سازمان توسعه تجارت ایران به شماره 99/100/13483، شروع فرآیند درخواست صدور کارت بازرگانی و یا تمدید آن، در آدرس ntsw.ir انجام می‌شود؛ و ادامه این فرآیند در سامانه یکپارچه کارت هوشمند بازرگانی انجام می‌گردد.

 

بنابراین هنگام تمدید کارت و یا صدور آن باید به آدرس ntsw.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایید.

 

جهت ورود به سامانه جامع تجارت می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

 

https://www.ntsw.ir/

 

جهت ورود به سامانه یکپارچه کارت هوشمند بازرگانی می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

 

https://cscs.chambertrust.ir/

 

همچنین راهبران می‌توانند از لینک زیر به سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند وارد شوند:

 

https://cscs.chambertrust.ir/jsp/loginWithUserPassNew.jsp

فرم دال 

بر اساس ضوابط، نوع کارت بازرگانی، مدرک کاردانی به منظور مبارزه با اختفا می باشد. در واقع، بر اساس این نوع، افراد و شرکت ها متعهد می شوند که طبق شرایط و ضوابط یکسان عمل کنند.

اشخاص حقیقی و حقوقی برای دریافت نوع امضاکننده باید وارد سایت ثبت کارت بازرگانی شده و در قسمت ثبت نام بر روی امکان نوع تعهد و گواهی امضا کلیک کرده و شکل را تکمیل و به محل انتقال دهند.

تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی 

اکنون که ما تمایل داریم تا از شرایط صدور کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی به اندازه مربع آگاهی داشته باشیم، بهتر است با تمایز بین این 2 کارت و در نتیجه مزایای هر یک از کارت بازرگانی آشنا شوید. مهمترین سوال در سراسر ثبت نام این است که تفاوت بین کارت ویزیت واقعی و قانونی چیست؟

پاسخ به سوال حاضر باید اینطور باشد که این 2 کارت به نظر نمی‌رسد که با یکدیگر مخالفت شدید|کاملاً متفاوت} باشند و صرفاً از نظر شرایط و ضوابط ثبت نام و صدور کارت تفاوت دارند.

در واقع کارت 64000 دلاری فقط برای افرادی است که یک به یک فعال در زمینه تجارت هستند و برای صدور این کارت باید اسناد و مدارک شخصی مؤسسه و شرکت را در هر کجا که مشغول به کار هستند، هدیه دهند.

در صورت درخواست برای کارت قانونی، یک فرد از طرف یک شرکت یا مؤسسه ثبت نام می کند. به طور کلی، این گونه خواهد بود که نسخه قانونی این کارت برای انجام تجارت بین المللی اعتبار اضافی دارد.

کارت بازرگانی موقت 

کارت موقت تولید، کارت موقت صادرات و کارت موقت واحدهای غیرتجاری مربع متراژ 3 نوع کارت بازرگانی موقت. چون از نام آن پیداست کارت موقت ویژه تولید برای واردات ماشین آلات و مواد اولیه واحدهای تولیدی و در نتیجه واردات محصولاتی است که مقوا صادر نمی شود.

کارت صادرات موقت برای کاندیداهایی است که آژانس سازمان ملل متحد با قیمت بسیار پایین صادر می کند. لازم به ذکر است که کارت موقت یک بار صادر می شود و قابل احیا نیست.

مدارک مورد نیاز برای استفاده برای اندازه گیری مربع مختصر کارت به شرح زیر است:

  1. ارائه درخواست با اطلاعات کامل و آدرس شخص
  2. ماکت اعتبارنامه یک شخص حقیقی و ماکت اعتبارنامه مدیر بازرگانی شرکت (برای درخواست کارت مختصر برای اشخاص حقیقی)
  3. فتوکپی بسته بندی رسمی داخل روزنامه جهت تعیین موسسه شرکت و معرفی مجری بازرگانی (جهت درخواست کارت مختصر برای اشخاص حقوقی)
  4. پرداخت کارت
  5. مدارک کارگاهی یا شرکتی مانند پروانه بهره برداری، کارت شناسایی و مجوز موسسه شرکت

نکات اخذ کارت بازرگانی 

 

 

سود مالی مشمول مالیات می تواند مالیات متعلق را تأیید کند و داشتن کارت به تنهایی به مالیات ختم نمی شود.

 

 

 

مزایای داشتن کارت 

بازرگانانی که دارای کارت هستند دارای مزایای بعدی هستند:

موارد معافیت کارت بازرگانی 

به گفته بنیاد، برخی از افراد نباید برای تجارت کارت بگیرند. این افراد عبارتند از:

شرایط گرفتن کارت بازرگانی 

بازرگانان پس از دریافت تاییدیه عضویت در اتاق بازرگانی محل سکونت خود، شرکت خود را در یک محل کار سوابق کتبی بسیار تجاری ثبت می کنند. همچنین شناسنامه قانونی به نام مدیر عامل شرکت صادر می شود.

انواع کارت بازرگانی

کارت­‌های بازرگانی با توجه به کاربردهایشان به ۵ دسته تقسیم می­شوند:

تجاری 

اکثر کارت­‌های بازرگانی تجاری هستند. از آن­ها برای ثبت سفارش، ترخیص کالا، صادرات و واردات کالا استفاده می‌شود.

خدماتی 

معمولا برای افرادی صادر می­‌شود که مجوز سرمایه گذاری در زمینه فعالیت خدماتی دارند.

موردی 

فقط برای یک بار ترخیص کالا صادر می­‌شود (حقیقی و حقوقی).

تولیدی و صنعتی

برای افراد حقوقی صادر می­‌شود که دارای مجوز سرمایه گذاری در زمینه فعالیت تولیدی هستند.

کارت شرکت‌های تعاونی 

مخصوص شرکت‌­های تعاونی است و از اتاق­‌های تعاون دریافت می­‌شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره ، با کارشناسان شرکت بازرگانی صبا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *